Brisa Logo
Mobile Menü

Teknoloji ve Yenilikçilik

ARGE Merkezi

ARGE Merkezi

ARGE Merkezi

Teknolojiyi Bu Topraklarda Yeşertiyoruz.

Brisa olarak ARGE faaliyetlerimize 1985 yılından beri devam ediyoruz. İzmit Fabrikamızda yer alan Ar-Ge Merkezimizde son kullanıcı deneyimini önceliğimize alarak, pazarın ihtiyaçlarına yönelik ürün geliştiriyoruz. 2017’de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belgelendirilen Ar-Ge merkezimizde, Türk mühendisliğinin en ileri çalışmaları yürütülüyor. 

Lastik, yaklaşık 80 farklı hammadde ve 20 farklı karışımdan oluşan, ileri teknoloji içeren bir ürün. AR-GE alanında yeni ürünlerin pazarın ihtiyaç duyduğu şekilde daha kısa sürede devreye alınması, yeni nesil teknolojilerle dünya standartlarında ürün geliştirme, uluslararası rekabette güçlenmemizi sağlayacak yenilikçi üretim teknikleri ve hammaddelere odaklanıyoruz ve sektörün uluslararası bağımlılığını azaltacak yerli teknoloji geliştirme ve tasarımlar üzerinde çalışıyoruz. Brisa Ar-Ge Merkezi, sektör için önemli bir okul ve deneyim alanı olarak Türk mühendisliğinin en ileri çalışmalarını yürütüyor. Hedefimiz, teknolojimizi ve ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına taşıma çalışmalarımıza Türk mühendisleri ile hız ve güç kazandırmak.

Bridgestone’un teknik merkezleriyle birlikte lastik ömrünü artıran, yakıt tüketimini azaltan, çevreci ve nano-teknolojik malzemelerle üretime yönelik, lastiğin karbon ayak izini azaltan ve düşük yuvarlanma direncini iyileştirecek tasarım çalışmaları yürütüyoruz. Ayrıca Sabancı Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, ODTÜ gibi Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile TÜSİAD, TÜBİTAK gibi öncü kuruluşlar ve kimya alanında öncü şirketlerle iş birliklerimiz devam ediyor. 

Türk mühendislerimizle birlikte yılda 70’e yakın ARGE projesini hayata geçiriyoruz ve Türkiye’de en fazla AR-GE projesi gerçekleştiren şirketler arasında yer alıyoruz.