Brisa Logo
Mobile Menü

Hakkımızda

Brisa Akademi ve Müze

Brisa Akademi

Brisa Akademi

Türkiye’nin lastik üzerine eğitim veren ilk kurumu olan Brisa Akademi kapsamındaki çeşitli eğitim programları ile misyon ve vizyonumuzu, pazara ve iş modelimize yönelik yaklaşımlarımızı iş ortaklarımıza, satış ve pazarlama ekiplerimize aktarıyoruz.

Hizmet kalitesinin sürekliliğini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Brisa Akademi ile çalışanlarımıza, yurt içi ve uluslararası iş ortaklarımıza ve mağaza personeline yönelik mesleki gelişim eğitimleri sunuyoruz.

Brisa’da çeşitli alanlarda oluşan bilgi birikimini ve iş deneyimini paylaşarak, tüm noktalarımızda standart kalitede satış ve hizmetler sunarak, müşteri memnuniyetini arttırmayı hedefliyoruz.

Yüz yüze eğitimlerin yan sıra; 2007 yılından itibaren kullanmakta olduğumuz "e-eğitim" sistemimizle de çalışanlarımızın ve bayilerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

Brisa Akademi, yıllar içindeki birikimini hem iş dünyasına açıyor hem de topluma katkı sağlayan projeleri hayata geçiriyor; Okul - Sanayi işbirliği kapsamında ülkemizin ve sektörümüzün ihtiyaç duyduğu nitelikli teknik personelin yetiştirilmesi, Meslek Liselerinde kurduğu laboratuvarlarda öğrenci ve öğretmenlere eğitim desteği, açık cezaevlerindeki hafif suçtan hükümlülere dolaylı destek vererek onların hem meslek edinmelerini hem de topluma entegrasyonlarını sağlama, bilinçli lastik kullanımı ve güvenli sürüş seminerleri, üniversite öğrencilerine ve girişimcilere ücretsiz eğitim fırsatları gibi çalışmalarla topluma katkı sunmaya devam ediyor.

Ayrıca Servisin Kahramanları ve Müşterilerin Kahramanları projeleri ile de lastik sektöründe kadınların güçlendirilmesine yönelik yenilikçi projelerle kapsayıcı bir yaklaşım izliyor.  

İzmit tesislerimizdeki Brisa Akademi ve Brisa Müzesi’nin yer aldığı bina, tüketeceği elektriğinin %20 - %25’lik bölümünü kendi üretip, yağmur sularının filtre edilerek araç yıkamada kullanılmasını mümkün kılan, bahçe sulamasında da %100 arıtılmış su kullanan ve enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtım sistemleriyle donatılarak geleceğin bina tasarımlarına ışık tutuyor.

Binamız, dünya genelinde çevre dostu, sürdürülebilir yapıları sertifikalandıran en prestijli kuruluşlar arasında yer alan LEED tarafından GOLD sertifikasına sahiptir.

Brisa Müze

Dünyayı değiştiren tekerleğin icadından bugüne kadar yaşanan değişimi ve geleceğin yeni yüzünü yansıtan sürdürülebilir tasarımıyla dikkat çeken Brisa Müzesi, Brisa’nın dününü, bugününü, yarınlarını ve lastiğin tarihçesini aynı anda görmek, lastik kullanımıyla ilgili mükemmel bir deneyimi yaşamak isteyenler için eşsiz bir imkan sunuyor.  

Brisa Müze, Brisa çalışanlarına, iş ortaklarına ve İzmit halkına ve miniklere ilham kaynağı oluyor.  

Brisa’nın vazgeçilmez değeri olan “sürdürülebilirlik” konseptine uygun tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Brisa Müzesi, yenilikçi tasarımıyla Brisa’nın geleceğini yansıtıyor. İnteraktif bir tasarıma sahip “karşılıklı etkileşim” ve “teknoloji” kavramlarını bir araya getiren bir bölümü de olan Brisa Müzesi, lastik sektöründe bir ilk olma özelliği ile de Türkiye’ye yerel bir değer kazandırıyor.

Brisa Müzesi, sürdürülebilir yolculuğun ve her gün tarihin bir parçası olarak yoluna yeniliklerle devam ediyor.

360 derece sanal brisa müze turu için tıklayın