Brisa Logo

Yönetim

İcra Kurulu

İcra Kurulu

Haluk Kürkçü Genel Müdür
Özgeçmiş

Haluk Kürkçü, 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde
lisans derecesini tamamlamıştır.

Kürkçü, 1986 yılında Brisa’da göreve başlamış ve ardından 20 yıllık süreçte, üretim planlama,
endüstri mühendisliği ve üretim alanlarında yöneticilik pozisyonları üstlenmiştir. 2006 yılında
Üretim Direktörü olarak atanan Kürkçü, 2015-2018 yılları arasında, Mühendislik Direktörlüğü
görevini yürütmüştür. Kürkçü, 2018 yılından bu yana CTO Yardımcılığı görevinde bulunmuş, 1
Temmuz 2020 tarihinde Brisa Genel Müdür’ü pozisyonuna atanmıştır.

Kürkçü ayrıca, Arvento Mobil Sistemler Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Grup dışında ise LASDER (Lastik Sanayicileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve LASİD (Lastik
Sanayicileri ve İthalatçıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Tomio Fukuzumi İcra Koordinatörü
Özgeçmiş

Tomio Fukuzumi, Osaka Şehir Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Bridgestone bünyesine Nisan 1988 tarihinde katılmıştır. Kariyer hayatı boyunca ağırlıklı olarak uluslararası lastik iş kolunda çalışmış, Lastik Satış Direktörü ve Genel Müdür olarak Kore, Amerika Birleşik Devletleri Şikago, Belçika Brüksel, Hindistan ve Tayland’da görev
yapmıştır. 2016 yılında BSJ Genel Merkez bünyesinde Uluslararası Lastik İşkolu Direktörü olarak atanan Fukuzumi, BSAM, BSEMIA ve BSCAP Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmüştür. Fukuzumi 21 Aralık 2022 tarihinden itibaren Brisa’da görev yapmaktadır.

Cenk Koçdor Satış Genel Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

1978 doğumlu olan Cenk Koçdor, 2001 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2014 yılında Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Executive MBA yüksek lisans programını tamamlamıştır. Koçdor 2 Haziran 2003 tarihinden bu yana Brisa’da görev yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda Arvento Mobil Sistemler Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Evren Güzel Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

1978 doğumlu olan Evren Güzel, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Birmingham Üniversitesi (İngiltere) Avrupa Birliği yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. Güzel 1 Mayıs 2006 tarihinden bu yana Brisa’da görev yapmaktadır.

Neslihan Döngel Özlem Finans Genel Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

1982 doğumlu olan Neslihan Döngel Özlem Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Executive MBA Programı’nı tamamlamıştır. İş hayatına 2005 yılında PwC’de denetçi olarak başlamış, 2009-2022 yılları arasında Sabancı Holding, Enerjisa Enerji ve Enerjisa Üretim şirketlerinde finansal planlama, kontrol, raporlama, analiz, gelir güvence ve iç denetim alanlarında çalışmıştır. Döngel Özlem ayrıca, Agesa ve Çimsa şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 1 Mart 2022 tarihinden bu yana Brisa’da Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Tetsuya Tsutsumi Teknik Gruplar Yönetmeni
Özgeçmiş

1975 yılı doğumlu olan Tetsuya Tsutsumi Yokohama National Üniversitesi Mühendislik ve Fen Bölümü’nden mezun olmuştur. 1997 yılından bu yana Bridgestone Corporation’da görev yapan Tsutsumi, Ocak 2022’den bu yana Brisa’da görev yapmaktadır.

Tuğba Gök Nam İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise ODTÜ İnsan Kaynakları Geliştirme Bölümü’nde tamamlamıştır. Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Bilimleri alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Gök Nam, 1 Kasım 2022 tarihinden bu yana Brisa’da İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Yakup Demir Tedarik Zinciri ve OE Genel Müdür Yardımcısı
Özgeçmiş

1972 doğumlu olan Yakup Demir Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Bölümü’nden mezun olmuştur. Demir, 7 Nisan 1997 tarihinden bu yana Brisa’da görev yapmaktadır.