Brisa Logo

Hakkımızda

CEO Mesajı

CEO Mesajı

CEO Mesajı

Değerli Paydaşlarımız,

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation’ın güçlü ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren Brisa olarak, şartlar ne olursa olsun, cesaretle yol alıyor, yeni nesil iş dünyasının ve sanayinin öncü şirketlerinden biri olarak ülkemize sunduğumuz değeri artırıyoruz.

Tüm dünyada büyük değişimlerin yaşandığı zamanlar geçiriyoruz. 2020 yılına damgasını vuran Covid-19 pandemisi sosyal ve ekonomik etkileriyle tüm dünyayı, iş yapış şekillerini yeniden ele almaya mecbur kıldı. Nesnelerin interneti, yapay zekâ gibi teknolojiler hızla mevcut sistemlere entegre edilirken; sürdürülebilirlik ve katma değer yaratan inovasyon da tüm sektörlerin en önemli gündem maddesi haline geliyor. Dijitalleşme faaliyetlerine erken başlamış, sürdürülebilirliği her işinin merkezine almış, inovasyonu iş yapış şekillerine entegre etmiş Brisa gibi şirketler ise bugün bu yatırımlarını hem kurumları hem de ülkeleri için faydaya dönüştürmeyi başarıyorlar.

Ekonomik dalgalanmalar ve etkilerinin hâkim olduğu bu ortamda toplam yıllık satış gelirleri 14 milyar TL’ye ulaşan bir şirket olarak güçlü bir performans sergilemek, finansal başarımızın da ötesinde, müşteri, sürdürülebilirlik, inovasyon odaklı hedeflerimizi de aşmak için çalışıyoruz.

Akıllı teknolojilerle donatılmış Aksaray ve İzmit fabrikalarında yerli üretim ve AR-GE gücümüz, 3000’i aşkın çalışanımız, Yurt içi pazarda bayi ağı ve markalarımıza yaptığımız yatırımlarla liderliğimizi pekiştiriyoruz. Uluslararası pazarlarda yeni ülkeleri ihracat bölgelerimize dahil ederek global operasyonlarımızı büyütüyoruz. “Brand Finance Türkiye’nin En Değerli ve Güçlü Markaları” araştırmasında lastik sektörünün en değerli markası konumundayız. Bu başarıların arkasında, şirketimizin orta ve uzun vadeli hedeflerini iyi belirleyip, stratejik hedeflerime odaklanarak işimizi yönetme anlayışımız yatıyor.

Teknoloji ile yarattığımız katma değer, müşterilerimizin bütünsel ihtiyaçlarına dokunan, lastiğin ötesinde akıllı hizmetler, dijital dönüşüm ve akıllı bir kültür inşa etmek için çalışanlarımıza yaptığımız yatırımlarla birlikte gelecekte bizleri bekleyen gelişmelere, trendlere bugünden hazırlanıyoruz.

AR-GE çalışmalarımız ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet gücümüzü artıran yenilikçi ürünlere imza atıyoruz..Türk mühendislerimizin gelişirdiği yerli lastiklerimizi, Avrupalı araç üreticilerine göndermeye başladık. Türkiye’nin en büyük 250 şirketine yer veren Ar-Ge 250 listesinde lastik sektörünün lideriyiz.  

Mobilite dünyasında, lastiğin ötesinde çözümlerle  yenilik liderliğimizi devam ettiriyoruz. Sürdürülebilir mobilite çözümlerine hız katmak üzere Türkiye’de araç takip ve filo yönetim sistemleri pazarında önemli bir oyuncu olan Arvento Mobil Sistemler şirketini satın aldık. Online lastik satış mağazası Lastik.com.tr ile yerinde hizmet, hızlı bakım servisi sunuduğumuz Otopratik ve Propratik mağazalarını yaygınlaştırma çalışmalarımız, elektrikli araçlar için e-şarj hizmetlerimiz, filolara yönelik mobil altyapı sunduğumuz Dijital Filo hizmetlerimiz ile mobilite dönüşümünde hızla ilerliyoruz. Bu alanda girişimcilik ekosistemi ile de yakın çalışmalarımızı güçlendiriyoruz. Dijitalleşmenin iş süreçlerimize entegrasyonu ile Dijital Olgunluk Endeksi’nde Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktan gurur duyuyoruz.

Brisa, kâr amacı gütmeyen en önemli çevre girişimlerinden olan CDP Türkiye 2022’de, “İklim Değişikliği” kategorisinde “Global A Listesi”ne girdik ve globalde 139 firmanın yer aldığı listeye, Türkiye’den katılma başarısı gösteren üç firmadan biri olduk. Su tüketimi konusundaki hassasiyetimizle, yine Karbon Saydamlık Projesi (CDP) 2022 derecelendirmesinde "Su Güvenliği" kategorisinde Türkiye'de 4 kez liderler arasında olmaktan gurur duyuyoruz.

Sürdürülebilirlik, Brisa şirket kültürünün uzun yıllardır ayrılmaz bir parçası. Bugün işimizi yürütürken, çevre, toplum ve yönetişim odağında çalışmalarımızı geliştiriyoruz. Bu çalışmalarımızın ulusal ve uluslararası prestijli kurumlardan da takdirle karşılanmasından gurur duyuyoruz.

Tüm bunları gerçekleştirirken ve gelecek planlarımızı yaparken en güvendiğimiz gücümüz Brisa’nın değerli çalışanları, çalışma arkadaşlarımız. Onların özverileri, yapılan işi sorgulama ve daha iyisini yapma arzusu ve takım çalışması gücümüzün temelleri. Çalışanlarımızla birlikte “İşin Geleceği”ne da hazırlanarak cesaretle yol almaya devam edeceğiz.

Haluk Kürkçü
Genel Müdür