Brisa Müze

Brisa’nın dününe, bugününe ve geleceğine yolculuk

 

Dünyayı değiştiren tekerleğin icadından bugüne kadar yaşanan değişimi ve geleceğin yeni yüzünü yansıtan sürdürülebilir tasarımıyla dikkat çeken Brisa Müzesi,

 

Brisa’nın dününü, bugününü, yarınlarını ve lastiğin tarihçesini aynı anda görmek, lastik kullanımıyla ilgili mükemmel bir deneyimi yaşamak isteyenler için eşsiz bir imkan sunan Brisa Müzesi; Brisa Ailesi’ne, Brisa’nın iş ortaklarına ve İzmit halkına ilham kaynağı olmak için hazırlanıyor.

 

Brisa’nın vazgeçilmez değeri olan “sürdürülebilirlik” konseptine uygun tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Brisa Müzesi, yenilikçi tasarımıyla Brisa’nın geleceğini yansıtıyor. İnteraktif bir tasarıma sahip “karşılıklı etkileşim” ve “teknoloji” kavramlarını bir araya getiren bir bölümü de olan Brisa Müzesi, sektörde bir ilke daha imza atarak Brisa Ailesi’ne yeni bir gurur ve Türkiye’ye yerel bir değer daha kazandırıyor.

 

Brisa Akademi ve Brisa Müzesi’nin yer aldığı bina, tüketeceği elektriğinin %20 - %25’iık bölümünü kendi üretip, yağmur sularının filtre edilerek araç yıkamada kullanılmasını mümkün kılan, bahçe sulamasında da %100 arıtılmış su kullanan ve enerji tasarrufu sağlayan ısı yalıtım sistemleriyle donatılarak geleceğin bina tasarımlarına ışık tutuyor.

 

Brisa Müzesi, dünya genelinde çevre dostu, sürdürülebilir yapıları sertifikalandıran en prestijli kuruluşlar arasında yer alan LEED tarafından Gold sertifikaya layık görüldü.

 

Brisa Müzesi, sürdürülebilir yolculuğun ve her gün tarihin bir parçası olarak yoluna yeniliklerle devam ediyor.

 

http://www.brisamuze.com