Brisa Logo

Hakkımızda

Biz Kimiz?

Cesaretle Yol Alırız...

Sabancı Holding ve dünya lastik devi Bridgestone Corporation ortaklığında faaliyet gösteren şirketimizin temelleri 1974 yılında Lassa markası ile atıldı. 1988 yılında ise Brisa’nın yoluculuğu başladı. Türkiye lastik sektöründe hem pazar hem de yenilik lideri olarak ülkemize ve toplumumuza değer katmak için çalışıyor, cesaretle yol alıyoruz.   

İzmit ve Aksaray’da akıllı teknolojilerle donatılmış üretim tesislerimizde, 3000'den fazla yakın çalışanımızla birlikte yeniliklere öncülük ediyoruz. İzmit Fabrikamızda yer alan AR-GE Merkezimizde Türk mühendislerimizin geliştirdiği ürünleri dünyayla buluşturuyoruz.  

1200’ü aşkın satış noktamız ile Türkiye’de otomotiv sektöründeki en yaygın bayi ağına sahibiz. Aynı zamanda 88 ülkede 6000'den fazla satış noktasında Lassa markamız ile global operasyonlarmızı güçlendiriyoruz.  

Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası ana markaları ile beraber Lastiğim tabelalı satış noktaları, Otopratik ve Propratik hızlı bakım servis noktaları, Lastik.com.tr online satış kanalı, ticari araçlara yönelik Profleet ve Dijital Filo hizmetleri, Lastik Oteli hizmetleri, Brisa Akademi eğitim platformumuz ile sektörümüze ve müşterilerimizin yolculuklarına değer katan ürün ve hizmetler geliştiriyoruz.  

Bugünün ihtiyaçlarına karşılık verirken, gelecekte bizleri bekleyen gelişmeler ve trendlere göre kendimizi sürekli yeniliyor, lastiğin ötesinde hizmetler sunma hedefiyle çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. AR-GE, girişimcilik, dijitalleşme gibi alanlarda yatırımlarımızla, çalışanlarımızın da yetkinliklerini geliştirererek sektörümüzde mobilite dönüşümüne öncelik etmeyi hedefliyoruz.  

Tüm bu çalışmalarımızı sürdürülebilirlik temeli üzerinde inşa ediyoruz. Operasyonlarımızın çevresel ve toplumsal etkilerini dikkate alarak iklim değişikliği ile mücadele ve toplumumuzun gelişimine yönelik faaliyetlerimizi hayata geçiriyoruz. Bunun gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğunuz olduğuna inanıyoruz. Bu inançla, dünyanın iklim ve Türkiye’nin Su Güvenliği lideri olan şirkeleri arasında yer almaktan gurur duyuyoruz

Misyonumuz Sürdürülebilir büyümeyle topluma üstün değerler sunmak
Değerlerimiz İş güvenliği, inovasyon, müşteri odaklı, ekip ruhu, iş mükemmelliği ve sürdürülebilirlik
Sloganımız Cesaretle yol alırız...
Vizyonumuz Yüksek performansli ürünlerimiz, müşteri odaklı hizmetlerimiz ve filo çözümlerimizle yolculuğunuzu sağlama alırız. İşimiz lastiğin ötesidir