CFO Mesajı

Değerli Yatırımcılarımız;

 

Brisa olarak, ana hissedarlarımız Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation’ın güçlü desteğini her zaman yanımızda hissederek; sürdürülebilir büyüme ile Türk lastik sektörüne öncülük etmek, ülke ekonomisine ve sizlerin yolculuğuna değer katmak amacıyla faaliyet gösteriyoruz.

 

Avrupa Büyük Kalite Ödülü’ne layık görülmenin gururunu yaşamış ilk Türk şirketi olarak, kurumsal yönetim, şeffaflık, iş güvenliği ve verimlilik ilkelerimizden asla taviz vermiyoruz. Temel hedefimiz, şirketimizin yatırım, inovasyon, istihdam da dahil olmak üzere pek çok alanda ürettiği değerleri sürdürülebilir kılmak…

 

Günümüzün küresel ekonomik dünyasında, ekonomik sürdürülebilirliği sağlayabilmek için orta ve uzun vadeli şirket stratejilerini hazırlarken, fırsatlar kadar riskleri de öngörebilmek ve zamanında önlem alabilmek hayati önem taşıyor. Bu bilinçle, risk yönetimini kurum kültürümüze entegre ettik ve bu alanda hayata geçirdiğimiz projelerle birçok platformda ödüle değer bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Türk ekonomisinin zaman zaman karşılaşabildiği kur dalgalanmalarını ve ekonomik gelişmeleri göz önünde tutarak şirketimizin aksiyonlarına yön veriyor ve gerçekle en uyumlu olacak şekilde bir tahmin sistemi yürütüyoruz. Bütçe planlarımızı büyük titizlikle takip edip, yatırım fizibilite çalışmalarını özenle yapıyor ve paydaşlarımızı gözeterek kararlarımızı alarak ekonomik sürdürülebilirlik için çalışıyoruz.

 

Güçlü markalarımız, üstün kaliteli ürünlerimiz, müşteri odaklı anlayışımızla geliştirdiğimiz inovatif hizmetlerimiz, yenilikçi satış kanallarımız ile müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve yatırımcılarımız için değer yaratırken, liderliğimizi kalıcı kılıyoruz. Türkiye ekonomisinin dinamik oyuncularından biri olmamızın yanında, ilk beş yıllık olumlu performans değerlendirmesinin üzerine bir beş yıl daha Turquality desteğini de alarak, ihracat performansımızı sürdürülebilir kılıyoruz. Bu doğrultuda, ihracat/iç pazar dengesini kurmaya yönelik stratejilerimizle karlılığımızı optimum seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Tüm bunlara ek olarak, bize gurur veren bir başka gündemimiz ise Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ikinci fabrikamızdır. 2014 yılında temelini attığımız ve 300 milyon Amerikan Doları başlangıç yatırımı ile 950 bin metrekarelik alanda kurduğumuz ikinci Brisa fabrikası, 2018 yılı başında faaliyete geçti.

 

Sürdürülebilir büyüme ile topluma üstün değerler sunma misyonumuza paralel olarak, Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayan kuruluşlardan biri olmaya ve tüm paydaşlarımız için yolculuğun geleceğini tasarlamaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımla,

 

Reşat Oruç

 

CFO