Toplumsal Sürdürülebilirlik

 

Toplumsal sürdürülebilirlik alanında, ürünlerimizle eşleşen trafikte sürüş emniyeti konusunu öncelikli sorumluluğu olarak görüyor, ayrıca toplumun her kesimine ulaşmak için eğitim, kültür ve bilgi paylaşımından spora dek birçok alanda projeler yürütüyoruz.

 

Lassa markamızla yürüttüğümüz “Yola Sağlam Çık” projesi kapsamında uzun yol ticari araç sürücülerine yönelik göz muayenesi, doğru beslenme ve fiziksel egzersiz konularında danışmanlık sağlayarak trafikte güvenli biçimde seyahat etmelerini sağlıyoruz. “Tarım Sağlamsa Gelecek Sağlam” projesi ile de bir yandan çiftçilere sürdürülebilir tarım konusunda danışmanlık sağlarken, traktör römorklarına, reflektör montajı gerçekleştirerek trafik kazalarını önlemeyi hedefliyoruz.

 

Bridgestone markamızla yürüttüğümüz “Bridgestone Emniyetimiz için 2 Dakika” Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz lastik diş derinliği ve hava basıncı ölçümleri ile hem güvenli sürüş konusunda farkındalık yaratıyor; hem de doğru basınç uygulamaları sonucunda sağlanan yakıt tasarrufu ile çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyoruz.

 

İhtiyacı olan öğrencilere burs desteği veren “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği“ ve Türkiye’nin ilk lastik ve güvenli sürüş müzesi olan “Brisa Müzesi” de toplumsal sürdürülebilirlik konusunda ön plana çıkan çalışmalarımız arasında yer alıyor.

 

Brisaspor ile spora ve sporcuya destek veriyoruz

 

Brisaspor Kulübümüz ile 1978 yılından bu yana farklı yaş kategorilerindeki bisiklet ve dağ bisikleti takımlarıyla sporu destekliyor ve gençlere spor yapma imkanı sunuyoruz. Aynı zamanda doğa dostu bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan Brisaspor, çok yönlü sürdürülebilirlik projelerimizin güzel bir örneği.

 

Kurulduğu yıldan bu yana Yıldız, Genç ve Büyük Erkekler kategorilerinde müsabakalara katılan Brisaspor, 2001 yılında kurulan Bayan Bisiklet Takımı ve 2005 yılında kurulan Dağ Bisikleti (MtB) Takımı ile bu kategorilerdeki müsabakalara da katılmaya başlamıştır.

1983 yılından günümüze dek, Brisasporlu bisikletçiler, yol bisikleti kategorisinde 29 defa Türkiye Şampiyonu olmuştur. Brisaspor, Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nu kazanan ilk Türk takımı unvanını kazanmış ve bu başarısını tekrarlayarak (2001-2007) üst üste 7 kez Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Turu şampiyonu olmuştur. 1999 Yılında Avrupa’ya açılarak, uluslararası müsabakalara katılan Brisaspor, Japonya, Mısır, Sırbistan, İran, Azerbaycan, Kamerun, Romanya, Makedonya, Bulgaristan gibi ülkelerde yapılan uluslararası müsabakalarda gerek takım gerekse ferdi olarak şampiyon olmuş, sporcularımız Balkan Şampiyonaları’nda Gençler ve Büyükler kategorilerinde ülkemize Balkan Şampiyonlukları kazandırmıştır. Brisasporlu Bilal Akgül dağ bisikleti kategorisinde 2008 Pekin Olimpiyatları’na katılarak, 32 yıl aradan sonra bisiklet branşında Olimpiyatlar ’da yarışan ilk Türk sporcu olurken; bir başka Brisasporlu Kemal Küçükbay da 36 yıl aradan sonra yol bisikleti kategorisinde Londra Olimpiyatları’na katılarak Türkiye’yi temsil etme başarısını göstermiştir.

2014 sezonunda katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda toplam 140 defa podyuma çıkan Brisasporlu bisikletçiler, 18 kez de milli takım formasını giyerek ülkemizin ve tüm Brisa Ailesi’nin gurur kaynağı olmuşlardır.

 

Brisaspor, aynı zamanda Brisa’nın sürdürülebilirlik yaklaşımı doğrultusunda yeşil bir ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve sporun teşvik edilmesini de amaçlıyor.

 

Brisaspor web sitesi:

www.brisaspor.com