Sürdürülebilirlik Yaklaşımımız

“Yolculuğun geleceğini tasarlama” vizyonumuz doğrultusunda, sürdürülebilirliğin bir tercih değil, gelecek nesillere karşı büyük bir sorumluluk olduğu yaklaşımıyla tüm operasyonlarımızın, ürün ve hizmetlerimizin çevresel ve toplumsal etkilerini de dikkate alıyoruz

 

İklim değişikliği ile mücadele, sürdürülebilir enerji, doğal kaynakların verimli kullanımı, atıkların azaltılması, değerlendirilmesi ve biyoçeşitlilik alanlarında çevresel sürdürülebilirlik projelerine yatırım yapmanın, gelecek nesillere karşı en büyük sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz. Öte yandan, trafik güvenliği, eğitim ve kültür alanındaki çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile topluma değer katmaya, Brisaspor ile bisiklet sporuna destek vermeye devam ediyoruz.

 

Kurumsal sürdürülebilirlik alanındaki yönetim sistemlerimizi iyileştirmek ve kurum kültürümüzün parçası haline getirimek amacıyla 2011 yılında düzenlediğimiz geniş katılımlı çalıştaylar ve paydaş anketleriyle sürdürülebilirlik yaklaşımımızı ‘çevresel, toplumsal ve ekonomik’ boyutlarıyla yeniden şekillendirdik.

 

Brisa ailesi olarak tedarikçilerimizden iş ortaklarımıza ve müşterilerimize kadar uzanan zincir içerisinde tüm süreç, ürün ve hizmetlerimizin çevreye olan olumsuz etkilerini azaltmak için işbirliği yapıyoruz. Her adımımızda çevremize, topluma ve ekonomiye değer katmak için çalışıyoruz.

 

Bu çalısmalarımız sonucunda ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini aldık. Söz konusu belgelendir meyi almaya hak kazanan Türkiye’den ilk, Avrupa’dan ikinci şirket olmaktan gurur duyuyoruz.

 

2012 ve önceki yıllara ilişkin hazırladığımız ilk sürdürülebilirlik raporumuzun ardından, 2013 yılındaki çalışmalarımızı da GRI A+ seviyesinde raporlayarak sektördeki öncülüğümüzü bu alana da taşımış bulunuyoruz.