Lastik.com.tr

Brisa, Türkiye lastik sektöründe bir ilke daha imza atarak, Ekim 2011 itibarıyla online lastik satış platformu www.lastik.com.tr internet sitesini hayata geçirmiştir.

Araç kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmak amacıyla hizmete sunulan Lastik.com.tr’de binek, 4x4 ve hafif ticari araçlara uygun Bridgestone ve Lassa markalı lastikler internet üzerinden seçilerek, ödemesi de yine site üzerinden anında yapılabilmektedir. Lastik.com.tr’de istenilen ürün özelliklerine göre en kolay arama - satın alma fırsatı sunulurken, müşterileri yönlendirerek araçları için gerekli olan lastikleri de gösterebilmektedir.  

Müşteriler, satın aldıkları lastiklerin değişimini ise, uygun zaman ve lokasyon belirtilerek Türkiye genelindeki 400'ü aşkın anlaşmalı nokta aracılığıyla yaptırılabilmekte, böylece daha hızlı bir hizmet alabilmektedir. Lastiklerin yönlendirildiği satış noktalarında/bayilerde aynı zamanda ücretsiz sökme ve takma hizmeti de verilmektedir.

Türkiye lastik sektöründe ilk olan ve Brisa’nın dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olan online satış platformu “Lastik.com.tr”de, müşterilere 360 derece değer sağlama ve yenilikçi satış kanalları ile müşteri deneyimini artırma hedefleriyle, kişiye özel kampanya tasarımı, aktif Müşteri İlişkileri Yönetimi, ve düzenli olarak müşteri memnuniyeti anketi de yapılmaktadır.

Lastik.com.tr,  kullanıcı dostu yapısı ile 2012 yılında Uluslararası İnteraktif Medya Ödülleri (IMA) kapsamında e-ticaret kategorisinde 182 başvuru arasında, 500 puan üzerinden 482 puan elde ederek birinci seçilmiş ve ‘Best in Class – Sınıfının En İyisi’ ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca, Mayıs 2016’da gerçekleştirilen SAP İnovason Forumu’da, “Müşteri Deneyimi” alanında en iyi ticaret platformu seçilmiştir.