Hakkımızda

Türkiye lastik endüstrisinin lideri olan şirketimizin temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının Girişimiyle 1974 yılında Lassa markamızla atıldı. Brisa’nın kuruluşu ile Lassa ve Bridgestone Markalarının yolculuğunun başlaması ise 1988 yılında Sabancı Holding ve dünya lastik sektörü lideri Bridgestone Corporation ortaklığına dayanıyor...

 

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Şirketimiz 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi oldu.

 

Ürün ve hizmet markalarımızla iş ortaklarımıza ve müşterilerimize değer katıyoruz 2014 yılında “Türkiye’nin lastik markası’ Lassa’nın 40. yılını kutlayan Şirketimiz, Bridgestone, Lassa, Firestone, Dayton ve Kinesis lastik markaları, Bandag kaplama ana markalarının yanısıra Otopratik, Propratik, Lastiğim, Lastik Vs., Speedy tabelalı satış, hizmet ve servis noktaları, Bridgestone Box ve lastik.com.tr alternatif satış kanalları, Yol Yardımı (Bridgestone Alo Yol Dostu, Lassa Yol Yardımı, Filofix), Profleet, Mobilfix ve Lastik Oteli (lastik saklama hizmeti) hizmetlerimiz ve Brisa Akademi eğitim kanalımız ile sektöre öncülük ediyor ve müşterilerimize değer katıyoruz.

 

Bridgestone ve Lassa markalarımızla otomobil, hafif ticari araç, otobüs, kamyon, tarım ve iş makinalarına yönelik emniyet ve kalite kriterleri açısından uluslararası standartlardaki lastiği üreterek, Firestone markalı tarım lastiklerini, Dayton markalı otomobil lastiklerini ve Bridgestone motosiklet lastiklerini ise ithal ederek toplam 1.800 çeşitte lastiği pazara sunuyoruz. Kinesis markalı dolgu forklift lastiklerimizin üretimini ise Sri Lanka’da gerçekleştiriyoruz. Araç sahiplerine dengeli ürünler sunma hedefimizle, Bridgestone markamızla performans ve emniyet kriterlerini öne çıkarırken, Lassa markamız ile ekonomi, konfor ve sağlamlık parametrelerini araç sahiplerine sunmaktayız. Ürün ve hizmetlerimiz, yurtiçinde 1300’den fazla tabelalı satış noktamızda, Brisa isçisinin el emeği ile Lassa markamız altında üretilen lastikler ise 60’ı aşkın ülkede 580’in üzerinde tabelalı satış noktamızda araç sahipleriyle buluşuyor. Aynı zamanda; Oyak Renault, Toyota, Ford Otosan, Fiat, Honda, Mercedes Benz, BMC, Temsa, Anadolu Isuzu, Otokar, Karsan, Türk Traktör ve MAN gibi otomotiv üreticileri de fabrika çıkısı orijinal ekipman lastiği olarak hem Lassa hem Bridgestone ürünlerini kullanmaktadırlar.

 

Aksaray’daki ikinci fabrikamız için hazırlanıyoruz.

 

Kocaeli üretim tesislerimiz, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biri olmakla birlikte Bridgestone Corporation’ın dünya üzerindeki en önemli üretim üsleri arasında yer alıyor. Başlangıç olarak 300 milyon ABD doları yatırımla Aksaray OSB’de 950.000 m2 alanda ikinci fabrikamızı hayata geçirmek için hazırlıklara başladık. 2018 yılında devreye almayı hedeflediğimiz fabrikada, binek ve hafif ticari araçlar için üretim yapacağız. Böylece İzmit’teki üretim kapasitemizin üzerine yıllık 4,2 milyon adet ekleyerek toplam üretimimizi %30 artırmış olacağız. Bir üretim şirketinden inovasyon şirketine dönüşüm yolculuğundayız Günümüzde sadece ürün satmanın yeterli olmadığını biliyoruz. Farklılaşmak için yeniliklerin de öncüsü olmak zorundayız. Araç sahipleri ve is ortaklarımıza dokunarak, onların ihtiyaç ve görüşlerinden beslenerek, yenilikçi Fikirlerimizle fark yaratmaya çalışıyoruz. Sektörümüzde ilk olan yenilikçi hizmet ve çözümlerimizle, müşterimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hep yanlarında ve hizmetlerinde olmayı, mükemmel müşteri deneyimini yasatmayı hedefliyoruz.

 

Gelecek Nesillere aynı güzellikte bir dünya bırakmak için...

 

Dünyada birçok farklı coğrafyada, farklı yol ve iklim koşullarında müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için, sürdürülebilirlik anlayışımızla en yüksek kalitede ürünleri üretirken, Türk ekonomisine olduğu kadar ülkemizin toplumsal gelişimi için de sorumluluk alıyoruz. Bir yandan CO2 emisyonlarımızı azaltıp operasyonlarımızı doğanın dengesine uyum sağlayacak metotlar ile yürütüyor, diğer bir yandan da eğitim alanında “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, spor alanında “Brisaspor Kulübü Lassa Bisiklet Takımı”, trafikte sürüş emniyeti için “Lassa Yola Sağlam Çık” ve “Bridgestone Emniyetimiz için 2dk” projeleri, kültürel bir değer olan ‘Brisa Müze’, biyolojik çeşitliliğe katkıda bulunmak ve Turna neslinin devamını sağlamak amacıyla WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) ile birlikte yürüttüğümüz “Turnalar Hep Uçsun” projesi ile sürdürülebilirlik alanında katkımızı topluma ve çevreye sunmaya çalışıyoruz Hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik çalışmalarına ek olarak 2013 yılında Global Compact’i imzaladık. Brisa Ailesi’nin bireyleri olarak, çevreye bireysel katkımızı da ortaya koyduğumuz, Yeşil Ofis programını WWF-Türkiye ile birlikte hayata geçiriyoruz. “LEED Gold” sürdürülebilir bina sertifikası alan Brisa Akademi ve Müze binamız da sürdürülebilirlik yolculuğumuz için bizlere ilham veriyor. Bu anlayışımızı ve gelecek yıllardaki katkı sağlama kararlılığımızı kamuoyuyla derinlemesine paylaşabilmek için, 2012 yılı ve önceki 5 sene içindeki sürdürülebilirlik çalışmalarımızı GRI (Global Reporting Initiave) sistemine göre (A) seviyede, 2013 yılı çalışmalarımızı da (A+) seviyede hazırladık.

 

 

“Yolculuğunuzun Geleceğini Tasarlıyoruz”

 

 

Türkiye’nin güzel yarınları için emek veren bir aileyiz. Vizyonumuzdan aldığımız ilhamla, bugün için en iyi performansı gösterirken, bir yandan da gelecekte insanların henüz hayal bile etmedikleri yolculukları tasarlamak, müşteri Deneyimini farklılaştırmak ve eşsiz bir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu amaçla bir araya gelen Brisa Inovasyon Takımımızla yarını düşünüyor, geleceğin ihtiyaçlarını öngörüyor, hayal ediyor, tasarlıyor ve tüm Brisa Ailesi olarak hayata geçiriyoruz.