Brisaspor’dan 3 kupa 10 madalya

23.03.2017

Brisaspor, Muğla’da düzenlenen Türkiye Bisiklet Şampiyonası Puanlı 2. Ayak Yol Yarışları’nda 3 kupa ve 10 madalya kazanarak başarılarına bir yenisini ekledi. 5 sporcusu ile yarışları birinci tamamlayan Brisaspor, Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı’nda şampiyon olurken, Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar Genel Takım Klasmanlarında ikincilik kupasını kaldırdı.



Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan “Türkiye Bisiklet Şampiyonası Puanlı 2. Ayak Yol Yarışları”,17-19 Mart tarihleri arasında Muğla Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde Ortaca ‘ya bağlı dünyaca ünlü turistik belde Dalyan'da yapıldı. 71'i kadın, toplam 539 sporcunun katıldığı yarışlarda Brisaspor, aldığı sonuçlarla büyük başarı elde etti.



Brisaspor; Dalyan, Gökbel, Mengenli, Sarıgerme mevkileri çevresinde gerçekleştirilen yarışlarda 3 takım genel klasman kupası ve 10 etap madalyası kazanarak adından en çok söz ettiren takımlardan birisi oldu.



5 altın, 4 gümüş ve 1 de bronz madalya



Yabancı takımlar ve sporcuların da yer aldığı yarışlar büyük çekişmelere sahne oldu. Brisaspor sporcuları yarışlarda beş altın, dört gümüş ve bir de bronz madalya kazandı. Brisaspor ayrıca, “Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı”nda şampiyonluğu kazanırken, “Büyük Erkekler” ve “Büyük Bayanlar” genel takım klasmanlarında ise ikinciliği elde etti.



 



Kazanan Brisasporlular



 



Büyük erkekler;



Büyük Erkeler Yol Yarışı Birincisi Yunus Emre Yılmaz



Büyük Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Yunus Emre Yılmaz



Büyük Erkekler Genel Takım Klasmanı İkincisi Brisaspor



 



Genç Erkekler;



 



Genç Erkekler Yol Yarışı Birincisi Eşref Batuhan Pekcan



Genç Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Halil İbrahim Doğan



Genç Erkekler Genel Takım Klasmanı Şampiyonu Brisaspor



 



Büyük Bayanlar;



 



Büyük Bayanlar Yol Yarışı Birincisi Ayşe Çakır



Büyük Bayanlar Yol Yarışı İkincisi Cansu Türkmenoğlu



Büyük Bayanlar Kriteryum Yarışı Birincisi Cansu Türkmenoğlu



Büyük Bayanlar Kriteryum Yarışı Üçüncüsü Beyza Kahveci



Büyük Bayanlar Genel Takım Klasmanı İkincisi Brisaspor



 



Yıldız Erkekler A;



 



Yıldız Erkekler Yol Yarışı Birincisi Tahir Buğra Yiğit



Yıldız Erkekler Kriteryum Yarışı İkincisi Tahir Buğra Yiğit